“Edelkrone” Hikayesi ve Kadir Köymen

edelkrone

2015 Aralık’ta Odtü’deki YFYİ yarışması için StartupMef MEF Üniversitesi Girişimcilik Kulübü adına okulun desteğiyle Ankara’ya yola çıktım. Yola çıkmadan önce Ankara’da severek takip ettiğim bir girişim olan Edelkrone ile görüşüp randevu aldım.

Önce Odtü’ye gidip yarışma salonuna vardım. Ankara’da ilginç bir girişimcilik ekosistemi var ve insanlar bu konuyla çok ilgili. Yarışmaya katılan girişimlerin standlarını gezdikçe oranın Teknik Üniversite olduğu gayet anlaşılıyor, insanlar daha çok mühendis kafasında. Ürünlerine ve Ar-Ge’ye çok önem vermişler ama sunum konusunda bazı eksiklikleri vardı. Genel olarak etkinlik ve konuşmalar gayet güzel organize edilmişti ve verimliydi.

Daha sonra Edelkrone ofisine gittim. Beni çok güzel ağırladılar, sohbetimizin özetini yazıya döküp blog’umda paylaştım. Yazının linkini aşağıya ekliyorum ayrıca bu yolculuk için desteklerini eksik etmeyen Mef Üniversitesi’ne de teşekkür ediyorum. Konuyla ilgilenen veya herhangi birşey hakkında görüşmek isteyen arkadaşlar çekinmeden bana ulaşabilirsiniz.

Koray Tekin

Yazı Linki: “Edelkrone” Hikayesi ve Kadir Köymen

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.