StartupMEF Gba Mentor Clinic’te!

Galata Business Angels‘ın düzenlediği Gba Mentor Clinic etkinliği 18 Mayıs Çarşamba günü Steinberger Hotel’de mentor ve girişimcilerin buluşmasıyla gerçekleşti. Senede bir kez düzenlenen bu etkinlik yaklaşık 50 mentor ve 350 girişimcinin katıldığı interaktif bir etkinlik oldu. Biz de Galata Business Angels ve KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi‘nin destekleriyle StartupMEF Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü olarak yerimizi aldık. 16 MEF öğrencisi ile oradaki mentor ekibine destek sağlayarak genel programın işleyişini kontrol ettik. Öğrencilerimiz için harika bir deneyim olan bu gün için bazı arkadaşlarımızın notlarını, deneyimlerini sizlerle paylaşıyoruz.

WhatsApp-Image-20160528

 

 

Normalde bu kadar rahat bir şekilde iletişime geçemeyeceğim insanlarla tanışma fırsatı yakaladım. Gba Mentor Clinic’in bana en büyük geri dönüşü kendi bölümüme daha geniş bir vizyonla bakma ve ne yapmak istediğime dair daha net düşünceler oldu. En önemlisi bu düşüncelerimi gerçekleştirmemi sağlayabileceğim kanallara ulaşma imkanı sağladı.

Ayşenur Özcan

 

Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Asuman Bayrak’ın asistanı olmak güzel bir deneyimdi. Gba Mentor Clinic sayesinde Asuman Hanım’ın düşüncelerini dinlerken, genç girişimcilerden de ilham aldım. Emeği geçen herkese teşekkürler.

İrem Tunaeri

 

GBA Mentor Clinic etkinliğinde EKA GLOBAL’ın kurucusu ve deneyimli bir melek yatırımcı olan Arif Akdağ’ın asistanı olarak yer aldım. Bir çok girişimciyle tanışma ve onların projelerini, fikirlerini dinleme şansım oldu. Bununla beraber bütün günü Arif Akdağ ile geçirmek ona birebir olarak kendi fikirlerimi anlatmamı ve onun girişimcilere verdiği tavsiyeleri dinlememi sağladı. Ekip kurma, sosyal sorumluluğa verilmesi gereken önem, projelendirme hakkında bir çok şey öğrendim. En güzel kısımlarından biri de bu etkinlikte aldığım staj teklifi oldu. Kısacası insanlarla tanışmaktan çok daha fazlasını elde edebildiğim bir etkinlik oldu. StartupMEF ekibine bugün için teşekkür ederim.

Burakcan Halat

 

Bana en büyük katkısı bu sektörün içinde bulunan birçok kişiyle tanışmak oldu. Birçok mentörün ve girişimcinin hikayelerini ve tavsiyelerini dinleme imkanı buldum. Daha üniversite hayatımın başındayken birçok girişimciyle tanışmak, onların görüşlerini, vizyonlarını kendi ağızlarından dinlemek benim de bakış açımı etkiledi.

Ayça Erbaşı

 

Çok fazla girişimci ruhu olmayan beni bile StartupMEF bu ruha büründürdü. Katıldığım GBA Clinic etkinliğinden yola çıkarak anlatmam gerekirse sürekli hareket halinde ve verimli olmak çok hoşuma gitti. Startup hukuku adlı yeni bir sektör doğduğunu bu katıldığım etkinlikle öğrendim ve staj teklifi aldım. Kesinlikle çok yararlı oldu.

İlay Yanık

WhatsApp-Image-20160528 (1)

Related Posts

Leave a reply