StartupMEF Startup Turkey’de!

23-25 Şubat’ta StartupMEF Girişimcilik ve İnovasyon kulübü  ve MEF Üniversitesi olarak danışmanımız Prof. Dr. Erhan Erkut’la beraber Startup Turkey‘deydik. Antalya’da Akra Barut Hotel’de düzenleneden Startup Turkey, ilk günden son gününe kadar startup’lar, yatırımcılar ve diğer katılımcılar için oldukça yoğun ve verimli bir programa sahipti.

Startup Turkey’de finale kalan son 15 Startup arasında 1.Tespack 2.Taşeron Bankası ve 3.Buy Buddy oldu.

Ekosistemin en ilgili ve bir o kadar hevesli kitlesini toplamanın yanı sıra Startup Turkey; girişimciler, yatırımcılar, mentorlar ve katılan herkes için ufak bir break oldu aslında. Bu 2-3 gün hem iş hem tatil, hem eğlence olarak herkese, en yoğun iş gününde verilen bi’ 5 dakika kahve molası kıvamında, herkesin yenilenmesini sağladı.

Startup Turkey’de her dakika girişimciler için çok güzel network fırsatlarıyla geçti. Mesela gece barda bir şeyler içerken Electronic Arts kurucularından Jeff Burton’la birlikte sohbet etmeniz, gülüp eğlenmeniz gibi…

IMG_6156

 

Ya da Dominos CEO’su Aslan Saranga ile gece boyunca sohbet etmeniz, deneyimlerini dinlemeniz gibi 🙂 Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde, barda, saunada, asansörde kısacası hemen hemen her yerde Startup Turkey katılımcılarıyla tanışabilirsiniz. Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın‘la aynı uçakta uçmak da buna dahil 🙂 Bunca değerli insanlarla 2-3 gününüzü birlikte geçirmek pek sık rastlanmayacak bir durum doğrusu. İyi kullanmak gerekir.

Bu fırsatı yaratan Etohum ve ekibine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca desteğini hiçbir şekilde esirgemeyen okulum MEF Üniversitesi ve değerli hocam Aylin Engin‘e de teşekkürlerimi sunuyorum.

Sizlerle Startup Turkey 2017’den bazı kareler paylaşayım. Startup Turkey 2018’de görüşmek dileğiyle!

 

StartupMEF Yönetim Kurulu Başkanı

Sinan ODAK

 

IMG_6083IMG_6147IMG_6180

 

 

 

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.