Neden Startup’larda Staj Yapmalıyım?

1

Bildiğimiz gibi günümüz iş dünyasında rekabet her geçen gün daha da kızışmakta. Sektörde tecrübeli bireylere karşı muhteşem bir talep var. Artık firmalar üniversiteden yeni mezun olan gençlerden bile en az 2–3 farklı yerde çalışma ya da staj deneyimi olup olmadığına bakıyor. Peki bu zor şartlar altında bizler kendimizi nasıl farklı kılabiliriz?

Bizim size nacizane tavsiyemiz startup stajlarıdır. Bir startupta staja başladığınız anda sadece bir şirketin çalışanı değil yeni bir ailenin ferdi olursunuz. Sebebi ise ekosistemde yeteri kadar oyuncu bulunmaması ve startupların ücretsiz çalışabilecek iş gücü ihtiyacıdır. Ekosistemde oyuncu az olunca kişi başına düşen sorumluluk da artıyor.. Bu durumda stajyer olarak kendinizi birden fazla alanda deneyim kazanmış ve uzmanlaştırmış oluyorsunuz. Sabah sosyal medya üzerinden satışları düzenlerken öğlen depoda işçileri koordine etmekten tutun aklınıza ne gelirse her türlü senaryo mümkün oluyor.

3

Bu sayede kriz yönetim hakimiyetiniz artıyor, yeni insanlarla tanışıyorsunuz. Karşınıza öyle biri çıkıyor ki, kendisi bir depodan bir şirket kurmuş oluyor. Bir başkası da iki farklı şirket batırmış ama şuan üçüncüyü kurmak için çalışıyor. Şüphesiz çeşit çeşit insan ve tecrübeyle karşılaşacağınız bir ortam… İleride ne yapacak olursanız olun kesinlikle burada kazandığınız tecrübelerin faydasını göreceksiniz. Üç farklı kurumsal firmadan kazanacağınız deneyimi belki de bir startupta çalışarak kazanabilirsiniz. Çünkü orada imkansız koşullarda bile başarmayı öğreneceksiniz.

Related Posts

Leave a reply

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.