Hedefimiz

StartupMEF Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü olarak 2014 yılında MEF Üniversitesi ile eş zamanlı olarak Prof. Dr. Erhan Erkut hocamızın destekleriyle MEF’in çatısı altında kurulduk ve yolumuza devam ediyoruz. Geçirdiğimiz süre boyunca hedef kitlemizi sadece MEF Üniversitesi olarak değil, ulaşabileceğimiz her üniversite öğrencisi olarak belirledik. Esasında sadece üniversite öğrencileriyle sınırlı kalmayıp, elimizden geldiğince ortaokul öğrencilerine de etki etmeyi hedefliyoruz ve bu bağlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Girişimciliğin ortaokul seviyesine inmesini kulüp olarak savunuyoruz.

Girişimcilik ekosistemi için değerli kurumlarla, sivil toplum örgütleri ile ortak çalışmalar sürdürerek etki alanımızı daha da büyütmeye ve efektif hale getirmeye niyetliyiz. Yine bu ekosistem içerisinde bulunan mentorler, yatırımcılar, girişimciler, kuluçka merkezleri ve ilgili kurumsallar ile birlikte çalışmaktayız.

Hedefimiz girişimciliğin lokalde büyüyerek global pazara açılması için tüm girişimci adaylarını ve girişimcileri desteklemek, yine bu ekosistem içerisindeki paylaşım kültürüne katkıda bulunmak ve kolektif büyümeye öncü olarak kendini bu alanda geliştirmek isteyen kişilere destek olmaktır.

 

StartupMEF Yönetim Kurulu